בכותרת הזו אני רוצה לדבר על פיתוח משחקים ואפליקציות ל-Windows Phone OS. ה-Windows Phone 7 או בקיצור WP7 היא מערכת ההפעלה של מיקרוסופט לטלפונים סלולריים. מערכת הפעלה מתחרה לאנדרואיד ול-iOS של חברת אפל. פיתוח משחקים ל-WP7 בעזרת Silverlight או XNA הוא פשוט הרבה יותר ממה שהיה בעבר. עם XNA תוכלו לבנות משחקים אשר מותאמים גם למכשירים סלולריים וגם לקונסולת המשחקים אקסבוקס 360 של מיקרןסןפט. בכותרת הטקסטואלית של עמוד זה קישרתי לעמוד הרלוונטי ב-App Hub של MSDN של מיקרוסופט. שם תוכלו למצוא מידע עבור מתחילים אשר עושים את הצעדים הראשונים שלהם בלמידת בניית Games למערכת הפעלה Windows Phone OS.

חשוב לציין כי אינכם צריכים לקנות שום תוכנה בשביל להתחיל לפתח אפליקציות ומשחקים. כל מה שצריך לעשות הוא להוריד את ה-Windows Phone SDK ולהתקין את ה-Windows PHone Developer Tools Update וכמובן מראש שיהיה מותקן לכם Microsoft Visual Studio Express. ה-VS EXRESS הוא גרסה חינמית של סביבת הפיתוח של מיקרוסופט. כאשר אתם תתקינו את ה-SDK יותקנו כלים במיוחד ל-Visual Studio כך שתוכלו לפתוח פרוייקט ב-Template אשר מיוחד ל-Windows Phone 7. אם אתם רוצים לפתח משחקים, תצטרכו להוריד את XNA מכאן מאתר של מיקרוסופט. גם ההורדה של Micrisoft XNA Game Studio 4.0 תאפשר לאחר התקנה פתיחת טמפלייט עבור פיתוח משחקים עם XNA.

אני רוצה שתדעו שמיקרוסופט היא מומחית בכל הקשור לסביבת פיתוח, אמולטורים ושיפור מהירות פיתוח אפליקציות ואתרים עם Visual Studio. זהו ה-IDE הכי נוח שני עבדתי איתו. ניסיתי סביבות פיתוח רבות אחרות, אך שזה מגיע לפיתוח אפליקציות ומשחקים ל-Windows, ASP.NET או Windows Phone, אין כמו Visual Studio, פשוט ה-IDE הכי ידידותי ופרודוקטיבי שיש כיום.

ב-App Hub של מיקרוסופט תמצאו את כל המידע הראשוני לא אתם זקוקים כדי לפתח משחקים ל-XBOX 360 ו-WP7.

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה