אפל משדרגת את העכבר הקודם שלה לעכבר חדש הנקרא Magic Mouse. קשה לתאר עד כמה יפה נראה העכבר החדש של אפל, אך מלבד יופי, ה-Magic Mouse (עכבר הקסם) כולל טכנולוגיה שעד עכשיו הייתה בשימוש בטלפונים סלולריים ומסכי מחשב ולא עכברים, ה-Multi Touch (רב מגע). אתם בטח מכירים את מסך ה-Multi Touch מהאייפון 3G או 3GS של אפל. בעזרת מסך מגע אתם יכולים לגלול, להזיז, להגדיל ולשלוט בממשק המשתמש שלכם בעזרת אצבע אחת או שתי אצבעות בלבד. את אותה טכנולוגיה חברת אפל הטמיע בעכבר Magic Touch. העכבר נראה פשוט מאוד, כאשר המשטח כולו הנו כפתור אחד גדול, אך השליטה בו תלויה בנגיעות באזורים מסוימים, מיד נסביר איך זה עובד. לפני כן נציין שזהו עכבר Bluetooth אלחוטי אשר עובד ללא כבלים, בדיוק כמו המקלדת המצורפת ל-iMac החדשים.

אזור ה-Multi Touch מכסה את חלקו העליון של העכבר Magic Mouse, ובעצם כמו שאמרנו, כל המשטח עצמו הוא כפתור אחד גדול, אז איך זה עובד. בתוך העכבר יש מעבד אשר יודע לפענח היכן אתם לוחצים, כמה אצבעות מונחות על העכבר, ואיזה תנועות אתם מבצעים עם האצבעות שלכם. תוכלו למשל לבצע גלילה של עמוד אינטרנט באמצעות גרירה של אצבע אחת מהחלק העליון של עכבר Magic Mouse (מג'יק מוואס) קלפי מטה או ההפך ועמוד האינטרנט שלכם היגלל בהתאם למהירות של התנועה שלכם. גלגלתם מהר, העמוד יגלל מהר למטה, גללתם לאט, העמוד ייגלל לאט. אם יש לכם מספר דפי אינטרנט פתוחים בדפדפן Safari, תוכלו לעבור בין טאב אחד לשני באמצעות תזוזה של שתי האצבעות שלכם מצד ימין לשמאל או שמאל לימין (swipe). תוכלו לבצע פעולות כמו Click או Double Click בכל מקום בעכבר.

אפשר לבצע קונפיגורציה של העכבר שיעבוד לפני רמת דיוק אשר תואמת את שיטת העבודה שלכם, ותוכלו לבטל לגמרי את ה-Multi Touch ב-Apple Magic Mouse אם אתם לא מעוניינים ופיצ'ר זה כפעיל אצלכם ב-iMac. עכבר Magic Mouse עצמו פועל באמצעות לייזר, אשר רמת הרגישות שלו והדיוק שלו הרבה יותר גבוהה מאשר עכברים בטכנולוגיות ישנות יותר (מצוין עבור משחקים אשר דורשים רזולוציה גבוהה יותר, ראה DPI). יתרון נוסף הוא ה-DPI, הרזולוציה של העכבר. מפני שעכבר Magic Mouse משתמש בטכנולוגיית לייזר, הוא מאפשר רזולוציה גבוהה יותר, ולכן גם יכול לעבוד על משטחים שונים מבלי להצטרך במשטח עכבר מיוחד (גיימרים בטוח יודעים על מה אני מדבר).

כמו שציינו, עכבר Magic Mouse של אפל עובד עם תקשורת Bluetooth (תקשורת אלחוטית). כמובן על iMac לא תצטרכו מחבר בלוטות, כי הטכנולוגיה עצמה מובנית במחשב עצמו. העכבר עצמו חכם מאוד, הוא יודע מתי היד שלכם מונחת על משטח ה-Multi touch ומתי לא, ולכן יודע לחסוך בחשמל (תשדורת נתונים למחשב), ולכן מן השימוש בן בטעינה אחת הוא גבוה יותר מאשר בעכברי בלוטות אחרים. מבחינת שליטה בעכבר, יש לכם אפשרות לבצע קליק אחד בודד על ידי לחיצה על כל חלק במשטח, אפשרות קינפוג העכבר שהתנהג כמו עכבר עם שני לחצנים (באפליקציית הקינפוג של ה-Magic Mouse), גלילה 360° מעלות (מעולה עבור עריכת תמונה בפוטושופ), זום (תקריב) קדימה ואחורה, Swipe (גריפה) של שתי אצבעות כדי לעבור דפים בדפדפן, דפדוף בין תמונות ועוד.

 תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

omri ( 1773 ימים )
omri avatar רעיון לפתח עכבר עם Multi-Touch זה רעיון גאוני לפי דעתי. אבל משהו חסר שם. האפשרות לעשות pintch בשביל הגדלה והקטנת תמונה. בכל מקרה זה עכבר ממש סקסי והוא באמת שדרוג לעבר ה-Mighty Mouse הקודם של Apple. תחשבו על זה כך, אפל היא החברה הראשונה בעולם אשר מיישמת את טכנולוגיית ה-Multi-Touch בעכבר, למה אף חברה אחרת לא חשבה על זה לפני כן? - רק מראה עד כמה אפל משקיעים בלקוחות שלהם, רק חבל שהמוצרים שלהם לא זולים כמו PC מקביל. Magic Mouse (עכבר הקסם) הוא עכבר מדהים. זה עכבר לייזר עם BT ו-Multi-Touch, כל מה שצריך בעצם בעכבר מתקדם, לקנות לקנות !
 •  RSS פידים  •  ^ למעלה