עכשיו שאפל הציגה את ה-iMac החדשים שלנה לשנת 2009 וחברת מיקרוסופט מתכוונת מחר לשחרר את מערכת ההפעלה חלונות 7 החדשה, האם אתם כבר החלטתם האם לקנות מחשב PC חדש או דווקא לקנות מחשב iMac מסדרת המחשבים החדשה של אפל. אני מתכוון לקנות מחשב חדש בקרוב, ולאחר קריאה של ביקורות ומאמרים אודות מערכת ההפעלה חלונות 7 וקריאה של מידע על מחשבי iMac החדשים של אפל, אני לא רואה שו סיבה בעולם לרוץ לקנות את מערכת ההפעלה חלונות 7. נראה כי חברת אפל פשוט מקדימה את מיקרוסופט בכמה שנות אור מבחינת תוכנה, והשילוב של רכיבי חומרה מתקדמים מאוד ואפשר להגיד "מהפכניים" בהשוואה לרכיבי החומרה הנוכחיים של ה-PC (תוך התחשבות בשילוב רכיבי החומרה יחדיו), אפשר להגיד כי מחשבי Apple בסדרת iMac, עושים את העבודה יותר טוב מכל מחשב PC חדש.

אפל מייצרת את רכיבי החומרה בעצמה עבור מערכת ההפעלה שלה Apple OS X Snow Leopard (כמעט כתבתי Slow חחח). מפני שאפל מייצרת גם חומרה וגם תוכנה, היא יכולה לבצע אופטימיזציות אשר תוכנות אחרות וחברות חומרה לא יכולות לעשות, כי הן לא יכולות להתאים עצמן ל-100% התוכנות הקיימות כיום ל-PC. דבר נוסף שמאוד אהבתי ב-iMac החדשים, הוא מסך LED בגודל 27 אינץ', אשר מיישם את טכנולוגיית IPS. אני רק רוצה להגיד לכם של-PC שלי כבר יש מסך IPS של ASUS, וההבדלים באיכות הצבע הם פשוט לא יאמן. את האמת צריך לשים מסך אחד ליד השני על מנת לראות את ההבדלים ולראות מה אנחנו מפסידים עם בגלל מסכי TN זולים. ב-iMac החדש ביחד עם מערכת ההפעלה החדש של אפל Snow Leopard, אתם תקבלו ביצועים הרבה יותר טובים בהשוואה למערכת PC מקבילה מבחינת רכיבי חומרה זהים.

אפילו באתר Tom's Hardware קראתי על בדיקות Benchmarks שעשו ל-iMac החדשים מול מחשבי PC דומים, וה-Mac ניצח בכל קטגוריה אפשרית. לפי דעתי שווה לשלם מחיר גבוהה יותר כדי לקבל מערכת מחשב חזקה ואיכותית יותר. זו לא מערכת אשר מרבה לזרוק לכם מסכים כחולים כל יום כמו VISTA (קצת הגזמתי לא?!), התנגשויות חומרה אשר בכלל לא קיימות במערכות המחשבים של אפל. כאשר מיקרוסופט תשחרר את מערכת ההפעלה החדשה שלה Microsoft Windows 7, נראה כי הרבה בעלי מחשב PC ירוצו לחנויות לקנות אותה. את האמת אין בגלל מה להתרגש, אני בעצמי הורדתי את מערכת ההפעלה חלונות 7 גרסת beta בחינם מאתר מיקרוסופט, ואומנם היא יותר מהירה ויציבה, אך מבחינת שינוי דרמטי, שימושיות ובכלל חווית משתמש, אני לא רואה שלום הבדל משמעותי כלל.

כאשר חברת אפל משחררת עדכון או שדרוג למערכת ההפעלה, אתם יודעים שאתם תקבלו משהו משמעותי אשר ישפר באופן ברור את חווית השימוש שלכם במערכת ההפעלה החדש או המשודרגת. אפל יישמה אופטימיזציה של תוכנות למק אשר יותאמו באופן אופטימלי לרכיבי החומרה ולמעבדי ה-64bit כולל תמיכה בריבוי מעבדים. הרבה תוכנות ואפליקציות של מערכת ההפעלה ווינדוס בכלל לא מותאמים לשימוש בריבוי מעבדים של אינטל או AMD, ושלא נדבר על 64bit, מיקרוסופט עדיין רחוקה מאחור בהשוואה לאפל.

לפי שאתם ניגשים לקנות מחשב חדש בשביל להתאים אותו למערכת ההפעלה החדשה חלונות 7, רצוי שתחשבו פעמיים. יש אנשים אשר ישקיעו 7000-10000 שקלים חדשים בקניית מחשב חדש, וזאת כדי להתלהב ממערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט חלונות 7. למעשה, אתם בסופו של דבר לאחר מספר ימים, תבינו כי אין ממה להתלהב כלל. עובדה נוספת שיש לקחת בחשבון הוא שאתם יכולים להתקין את מערכת ההפעלה חלונות על iMac, ואפילו זה ירוץ לכם יותר מהר ממה שזה ירוץ על מחשב PC מקביל!

אז למה בעתם כל כך הרבה ישראלים מתלהבים מהמערכת החדשה? - דבר ראשון יש הרבה גיימרים (שחקני משחקי מחשב), אשר יודעים כי בשביל משחקים תמיד עדיף לקנות PC, מה שנכון לפי דעתי. הסיבה שכדאי לקנות מחשב PC בשביל משחקי מחשב, הוא העובדה כי יש כרטיסים גרפים חדשים חזקים מאוד של NVIDIA או ATI, אשר אם הייתם צריכים לקנות אותם ב-iMac, הייתם צריכים לשלם הרבה מאוד כסף, ולא הייתם מקבלים את שיא הטכנולוגיה העכשווית. בקטע הזה אפל תמיד צעד אחד אחורה.
אז בשביל משחקים לא, אולי בשביל דברים אחרים?. אם אתם עובדים עם אפליקציות אחרות כמו אופיס, תוכנות עריכת וידאו ותוכנות עריכת תמונה, אפליקציות פיתוח, עריכת קול וכו', אין ספק פה אפל תתן לכם הרבה יותר תמורת הכסף שלכם. כמובן יש לקחת בחשבון כי מערכת ההפעלה Snow Leopard החדשה, היא מערכת הפעלה נוחה לשימוש, יפה, עובדת מאוד מהר, וכמעט כל פעולה שאתם הייתם רוצים לעשות ב-PC, תיקח לכם פחות זמן ב-iMac עם Snow Leopard. עבור גיימרים כמו שאמרתי, כדאי לקנות PC עם חלונות 7, אבל כל האחרים, לכו לקנות iMac, אתם לא תתחרטו.
תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

omri ( 1772 ימים )
omri avatar למה כל הזמן עושים השוואות בין Mac OS X לבין Windows 7? - יש אנשים שרגילים לעבוד על חלונות ומאוד אוהבים את מערכת הפעלה זו. זה מן תחרות "איזה מערכת הפעלה הכי טובה בעולם", וזה הכל שטויות במיץ. חלונות 7 היא מערכת הפעלה מצוינת, ואתם תראו המכירות של חלונות 7 ירקיעו לשמיים. כבר באתר אמזון היא נמכרה יותר מהספר של הארי פוטר! - זה רק מראה עד כמה חלונות 7 פופולרית ביחס ל-VISTA. אני מתכנת ב-.NET ואני לא מתכוון לעבור לאפל בשום פנים ואופן. למרות שאני ידוע שאפשר להריץ את Windows 7 על Mac OS X Snow Leopard, אני גם אוהב לשחק משחקים ב-DirectX 10, שלא נדבר על DirectX 11 שיצא בקרוב עם הרבה משחקים ממש מגניבים, אז לפחות בשביל משחקי מחשב, אין על מה לדבר, חלונות 7 מנצחת ובגדול והיא אפילו יותר מהירה מבחינת משחקים מויסטה.
 •  RSS פידים  •  ^ למעלה