פלאג-אין YSlow הוא פלאג-אין לדפדפן פיירפוקס מבית Yahoo! אשר מתחבר לפלאג-אין Firebug, אשר יעזור לכם לבצע אופטימיזציה לאתר אינטרנט, כך שהוא יעלה מהר יותר ויהווה חווית גלישה טובה יותר לגולשים באתר שלכם. פלאג-אין YSlow מאפשר לכם לבדוק מדוע האתר שלכם עולה לאט, ולבצע שיפורים אשר תוכנת YSlow (למה איטי) תעזור לכם לבצע שיפורים אלו. בנוסף לשיפורי מהירות של אתר אינטרנט כלשהו, YSlow הוא פלאג-אין חינמי לדפדפן Firefox, והוא ניתן להורדה ישירה מהאתר של mozilla.

כאשר תריצו את האפליקציה, תקבלו את תוצאות הבדיקה של YSlow (כרגע בגרסה 2). YSlow מציע לכם דירוג כללי לאתר מציון F עד A (שזה הכי טוב) בהמלצות לשיפור כגון: Add Expire headers, Compress components with gzip, put css at top, put Javascript at bottom ועוד. כל אלמנט שפלאג-אין YSlow בודק, הוא נותן לו ציון ומציע מה לשפר לפי תוצאות הסריקה. בבדיקה נבדק התוכן של האתר (HTML), העוגיות (Cookies), קבצי ה-CSS (קוד עיצוב האתר), תמונות, קוד Javascript צד לקוח והשרת ממנו התבצעה הקריאה לאותו עמוד.

YSlow יציג לכם רשימה של כל הקומפוננטים של העמוד וכמה הן שוקלות ב-KB (קילובייטים) ומידע נוסף אשר אמור לעזור לכם לצורך שיפור הביצועים של האתר שלכם. אני ממליץ לכל מי שבונה אתר חדש, להוריד את פלאג-אין YSlow, על מנת להבין מה הוא צריך לעשות על מנת לשפר את ביצועי האתר ולהוריד את זמן הטעינה של האתר שלו.

כדי להשתמש ב-YSlow, אתם צריכים להוריד את פלאג-אין Firebug, אשר הוא כלי מצוין לדיבוג באתר שלכם, ורק כאשר אתם תורידו אותו, תוכלו להתקין את YSlow עצמו. ניתן לקבוע שהבדיקה תתבצע באופן אוטומטי בכל טעינה של דף אינטרנט זהו כלי מאוד פופולרי, וכבר מיליוני מפתחי אתרי אינטרנט הורידו אותו והצליחו לשפר פלאים את מהירות ההורדה של האתר שלהם לגולשים, וכך לגרום לחוות גלישה טובה יותר (וזה גם טוב לגוגל!).

 


מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

omri ( 2239 ימים )
omri avatar פלאג-אין YSlow של Yahoo! יכול לעזור לשפר פלאים את מהירות טעינת עמוד אינטרנט. זהו כלי שהרבה מתכנתים משתמשים בו כדי לבדוק מהירות טעינת דף אינטרנט. אפשר למצוא אותו להורדה ישירה בחינם באתר של mozilla. כאשר אני בונה אתר אינטרנט, אני משתמש ב-YSlow בזמן פיתוח, כדי לבדוק עד כמה מהירה הטעינה של אותו עמוד באתר שאני מפתח. כלי מעולה למתכנתים, ובנוסף לכל הוא להורדה בחינם!
 •  RSS פידים  •  ^ למעלה