קניית מחשב נייד היא עסקה לא ממש פשוטה במיוחד למי שלא מבין במחשבים,ישנם המון חברות נתונים גדלים וקשה מאוד להחליט אך לפני שבכלל מגיעים לחנות שווה לעשות סקר שוק של מחירים,ולשאול את עצמכם מה אתם צריכים בכלל?
לדעתי יש מספר דברים שחשובים בקניית מחשב נייד :גודל המחשב מסך, משקל המחשב, נתונים טכניים-זכרון,מעבד גרפי,כונן קשיח,לוח אם, מותג המחשב-HP LENOVO ACER,שירות אחריות.

אז איזה מחשב לקנות מיני נייד או מחשב נייד רגיל -NETBOOK NOTEBOOK
אם אתם אנשי עסקים או סטודנטים אשר הולכים לשאת את המחשב לאורך כל היום על הגב כמובן שעדיף לכם ללכת על מחשב מיני נייד מחשבים כאלה מתחילים מגודל מסך "7-12.1 כאשר מסכי "7 מאוד קטנים ופחות נוחים לצפייה לכן כדאי להשקיע עוד מעט כסף למסך של "10.1" לפחות או "12.1 .
מחשבים מיני ניידים לא נועדו לביצועים מטורפים אלא ליישומים מאוד בסיסיים כמו אופיס,גלישה באינטרנט,דואר אלקטרוני ועוד
יש ל הם בדרך כלל מעבדים מאוד פשוטים כמו INTEL ATOM ,עד מהירות 1.6GHZ כרטיסי מסך בסיסיים של INTEL זכרון עד 2GB וכונן קשיח עד 250GB .הם לא נועדו לגרפיקה מתקדמת או משחקים בתלת מימד אבל כן אפשר לראות בהם סרטים באיכות סבירה ויש להם בדרך כלל קוראי כרטיסים ויציאות בסיסיות של VGA,מודם,אינטרנט,ועוד וזה בהחלט מספיק לצרכים בסיסיים.

יש לקחת בחשבון שמחשבים אולטרה ניידים עד גודל 10.1" מגיעים ללא כונן אופטי -צורב ולכן יש לרכוש צורב בנפרד אשר מתחבר ל-USB במחשב וזה עוד נספח לנשיאה במידה ואתם משתמשים בו לצריבה,אך תמיד אפשר לשמור את הנתונים שלכם על זכרון נייד ולא תמיד חייב את הצורב.במחשבים קטנים המקלדת קטנה בהתאם ולגברים זה פחות נוח להקלדה אינטנסיבית במיוחד.במחשבים מיני ניידים בגלל גודל הזיכרון יש מערכות הפעלה של לינוקס או XP כדי לא להכביד על המחשב וביצועיו לכן אם חשבתם להתקין חלונות 7 או ויסטה כדי שתיקחו מחשב רגיל.

בעבר ביצועי הסוללות במיני היו גרועים ובעלי 3 תאים שהספיקו לשעה וחצי שעתיים כיום במחשבי מיני יש סוללות ליטיום שמספיקות אפילו עד 5 או 6 שעות וזאת בזכות גודל המחשב שחוסך באנרגייה וסוללה וכמובן שיש מחשבים בעלי מסכי LED שנחשבים ירוקים יותר וחוסכים עוד יותר.היתרון המובהק של מחשבי מיני הוא המשקל הקל שלהם לעומת מחשבים רגילים ומשקלם נע מ-900 גרם-1.5 ק"ג.
מחשבים רגילים הם מחשבים בעלי מסך "14.1-18" בעבר הגודל המקסימלי למחשבים היה "15.4 וכיום רואים יותר מחשבים בעלי מסך רחב של "15.6 למשל של ACER או LENOVO שמגיעים עם נתונים מאוד חזקים ומאפשרים לצפות בתכנים משחקים וסרטים באיכות HD.

אם אתם רוצים מחשב נייד איכותי כדאי תמיד ללכת על מחשב בגודל 15.4-15.6" אלה מחשבים בעלי מעבדים מתקדמים יותר ישנם ניידים בעלי כרטיס GEFORCE זכרון 4GB ודיסק קשיח ענק של 320GB ואלה מחשבים שמתאימים למטרות מתקדמות יותר ונוחים מאוד לצפייה והקלדה-לרובם מקלדות מלאות ומשטח מספרי נפרד,וחשוב לבחור מחשב עם מסך LED אשר חוסך באנרגיה וסוללה
מחשבים אלה חזקים מספיק והם מגיעים כיום עם מערכת הפעלה חדשנית של חלונות 7 תקשורת אלחוטית לגלישה מהירה באינטרנט ועוד.

ישנם מחשבים מיוחדים ויוצאי דופן כמו מחשבי לוח TABELT שהם מחשבים שמסתובבים ב-180 מעלות ויש להם צג מגע ועט סטיילוס ומחשבים חדשניים יותר מגיעים עם ממשק מולטי טאץ' אשר בשתי אצבעות אפשר להגדיל להקטין ועוד.מחשבי לוח הם יקרים יותר ומיועדים לאדריכלים גרפיקאים אשר מעוניינים לצפות בעבודות שלהם מזוויות שונות מחשבים אלה יקרים יותר בשל הטכנולוגיה המתקדמת ובדרך כלל מגיעים עם מעבדים גרפיים מתקדמים במיוחד ומסכי "14.1.

איזה מעבד לקחת?
היום יש 2 סוגי מעבדים AMD או INTEL מעבדי אינטל נפוצים יותר ומעבדי AMD מיועדים למשחקים וגרפיקה מתקדמת יותר.
המעבד הוא כמו המוח של המחשב והוא אחד הרכיבים החשובים ביותר שמשפיעים על פעולתו של המחשב,אחד המעבדים המתקדמים כיום של אינטל הוא I7 ובעתיד יצאו מעבדים מתקדמים יותר.רוב האנשים בוחרים במעבד ליבה כפולה או QUAD שהוא 2 ליבות כפולות שמאיץ את מהירות המחשב ומאפשר לעבוד עם כמה שיותר חלונות ואפליקציות פתוחות ועדיין לאפשר למחשב להיות מהיר.
המעבד הכי פשוט והכי זול הוא מעבד סלרון ולמחשבי מיני אינטל ATOM.לחברת AMD יש כרגע את מעבד Turion 64X2 שהוא הכי מתקדם שיש להם והוא מקביל למעבד ליבה כפולה DUAL CORE של אינטל.

הרכיב השני הכי חשוב הוא הזיכרון שמשפיע על מהירות המחשב ונקרא RAM ובעצם ככל שהזכרון שלכם יהיה גדול יותר כך יישומי המחשב ירוצו מהר יותר.רצוי מאוד לקנות כיום מחשב עם זיכרון של לפחות 2GB כדי להתקין את מערכות ההפעלה כמו חלונות 7 או ויסטה . אם אין הפרש גדול במחיר רצוי לקחת 1GB יותר ממה שאתם צריכים כי אי אפשר לדעת מתי תרצו בעתיד לשדרג ואז זה יעלה לכם יותר.

רכיב שלישי מאוד חשוב הוא הדיסק הקשיח שעליו אנחנו מאחסנים את כל המידע החשוב שלנו כיום אין הבדלים גדולים וכדאי לקחת כמה שיותר זיכרון לפחות 250GB במקום לקנות בעתיד כונן קשיח חיצוני .יש את מהירות הדיסק הקשיח שהיא גם חשובה ונמדדת ב-RPM ורצוי לקחת מהירות גבוהה יותר של 7200RPM מאשר 5400RPM זה יטיב עם ביצועי המחשב ומומלץ למשחקים ויישומים כבדים יותר.
לגבי צג המחשב כדאי לבחור צג LED חסכוני בחשמל וצג שאינו מבריק כדי שהאור לא ישתקף בו ויפריע לעבוד.

מעבד גרפי שנקרא גם כרטיס מסך הוא קיים בכל מחשב רק שלעתים הוא משותף ללוח האם ומובנה עליו -ON BORAD וזה מוריד מביצועי הכרטיס באופן משמועתי לפחות כשמדובר במשחקים וגרפיקה מתקדמת או תלת מימד.מי שרוצה לשחק ולצפות בתכני HD רצוי לקחת כרטיס מסך נפרד ולא מובנה וזה בעצם אומר שלכרטיס יש מעבד וזיכרון משלו הזיכרונות הכי מתקדמים בשוק הם של GEFORCE .
כשקונים נייד אחד הדברים החשובים זו תקשורת אלחוטית לא כל המחשבים מגיעים עם תקשורת אלחוטית וחשוב לקחת מחשב שמגיע עם תקשורת כזו כדי שתוכלו לגלוש באינטרנט כרטיסי הרשת מאפשרים מהירות של 101001000 MBPS סוגי מהירויות התקשורת נמדדים ב-ABGN וישנם מחשבים שתומכים ב-AGN שזה הכי מומלץ והסטנדרט הוא BG בכל מקרה לא משנה מה אתם לוקחים חשוב שיהיה תקן G ברשת האלחוטית שהיא בעלת הקצב המהיר ביותר .

כשאתם קונים מחשב שימו לב לחיבורים אשר יש במחשב ולמה תזדקקו בעתיד למשל יציאות USB הן חובה ורצוי שיהיו לפחות 4 כדי לחבר התקנים כמו עכבר,מצלמה,כונן קשיח חיצוני ועוד,יציאת VGA היא הכרחית ויש אותה בכל מחשב זוהי יציאה שיש גם במחשב רגיל ובעצם משמשת כיציאה למסך כלומר אם יש לכם מחשב מיני נייד תוכלו באמצעות כבל VGA לחבר אותו למסך הראשי שלכם בבית ולראות בגדול את התמונה-שימושי מאוד למי שעובד מהבית.

חיבור S-VIDEO מיועד למי שרוצה להשתמש במחשב שלו כטלוויזיה ולצפות בשידורים .חיבורי HDMI הם חיבורים יחסית חדשים ואין אותם בכל מחשב נייד רק בחדשים זהו חיבור דיגיטלי המיועד לצפייה בתכני HD בין המחשב הנייד שלכם לבין טלוויזיה למשל.
חשוב מאוד שיהיו חריצים לכרטיסי הזיכרון SD,MMC כדי להעביר תמונות מכרטיסי הזיכרון אם יש לכם מצלמה או מחשב כף יד.
זוהי גם אופציה טובה להרחבת הזיכרון במחשב ל מי שלא רוצה להוסיף RAM בנפרד.

אם אתם חושבים להשתמש במחשב שלכם כמודם סלולרי כדאי שתהיה לכם יציאת ExpressCard.חיבורי RJ11RJ45 קשורים לחיבור מודםפקס וכרטיס רשת לאינטרנט.מצלמת אינטרנט מובנית זה נחמד אך לא חובה אם אתם מתכננים לדבר בסקייפי או מסנגר' כדי שתהיה לכם אחת כזו תמיד נחמד לראות את החבר כשאת בעבודה ואין לכם זמן להיפגש.סוללות מתחילות מ-3 תאים עד 8 בדרך כלל כאשר שכל 1 משמש כתא אחד וככל שיש יותר תאים כל אחד מהם מספק כח למחשב ונותן לו להיות יותר זמן עבודה.הסטנדרט הוא 6 תאים.

חשוב מאוד לראות שיש אחריות למחשב לפחות לשנה-אצל יבואנים פרללים לא תמיד יש כזו..אם אתם טסים לחו"ל ולא גרים במקום קבוע כדאי שתבדקו אחריות בינלאומית שיש במחשבי LENOVO או HP.

 תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

arye ( 1573 ימים )
arye avatar מאמר מצויין, חבל שהוא לא מתייחס למחירים של הניידים, לדעתי זהו פרמטר חשוב (לרוב האוכלוסייה)
 •  RSS פידים  •  ^ למעלה