אני משתמש בפלאג-אין של וורדפרס בשביל Caching הנקרא W3 total Cache. המטרה בשימוש בפלאג-אין זה הוא לשפר את מהירות טעינות הדפים בבלוג שלי. אחד הפיצ'רים הנחמדים ב-wordpress plugin הזה הוא שהוא מאפשר לכם להשתמש ב-CDN של אמזון. זה אומר שאם יש לכם S3 Bucket בשביל אחסון קבצים, אתם יכולים לאחסן שם את קבצי ה-Theme, תמונות, CSS ו-JavaScript ושהם ירדו מאמזון במקון מהשרת שלכם. כדי ליהנות ממהירות טעינה מהירה של דפים צריך שהקבצים יאוכסנו על HOSTNAME שונה (סאב-דומיין). אפשר להשתמש ב-S3, אך עדיף ליצור סאב דומיין משלכם (כמו img.mydomain.com או cdn.mydomain.com) ולשייך את ה-Hostname הזה ל-CloudFront אשר מקושר לאמזון S3.

אחת הבעיות הנפוצות שאני שומע לגבי CloudFront של Amazon הוא שאנשים מעדכנים קבצים אך לא רואים את השינוי באופן מיידי באתר שלהם. זה גם קרה לי כאשר השתמשתי ב-W3 Cache בשביל להעלות קבצים סטטיים CSS של ה-Thesis Theme שלי. מה שקרה הוא שהקבצים עלו בהצלחה ל-S3, וכאשר בדקתי אותם באמזון ראיתי שהם מעודכנים. כאשר ניסיתי להיכנס אליהם דרך cdn.mydomain.com/mystaticfile, גיליתי כי הקובץ לא מעודכן. מתברר שלוקח זמן עד ש-Amazon CouldFront מעדכן את כל הקבצים בשרתים השונים הפזורים גלוגבאלית בהרבה אזורים ברחבי העולם. כדי שהעדכון יהיה מהר יותר, אמזון ממליצים להשתמש ב-Versioning על ידי הוספת פרמטר לסוף ה-URL או שינוי שם הקבות, או לחלופין להשתמש באיזה פקודה ב-API אשר עוזרת להגיד לאמזון שהקובץ שונה. אם במהירות היא לא קריטית עבורכם, תוכלו פשוט להמתין מספר דקות (לפעמים יותר, תלוי בעומס על השרתים) כדי לראות את השינוי.

אני ממליץ גם כן לנקות את ה-Cache (זכרון מטמון) בדפדפן שלכם כדי שאם זה קובץ כמו CSS, אז שתוכלו לראות את הגרסה האחרונה המעודכנת. שיהיה בהצלחה.

 תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה