ביצועי האתר מבחינת מהירות העלאת דף אינטרנט הם מאוד חשובים. ב-Google Webmaster tools יש לכם מסך אשר נקרא "Site Performance" אשר מציג לכם גרם אשר מראה לכם את מהירות ממוצעת של טעינת עמוד(ים) באתר שלכם. כמובן כמה שיותר מהר העמוד באתר שלכם עולה, ככה זה יותר טוב עבור המשתמשים שלכם (Bounce rate יותר נמוך) וגם עבור מיקום בגוגל (SEO) בתוצאות חיפוש אורגניות. גוגל נותנים משקל לא קטן עבור אתרים אשר עולים מהר. כדי לקבל את המידע על מהירות טעינת עמוד ב-Google Webmaster Tools מספיק משתמשים צריכים להשתמש בכלי Page Speed או ב-Google Tool Bar אשר עוזר לגוגל לעמוד את ביצועי האתר. אתם תוכלו גם אתם להוריד את הכלי Page Speed אשר ייתכן לכם גם הערות בונות איך לשפר את זמן טעינת עמודים באתר שלך. אם אתם שואלים את עצמכ איך אני גורם לכך שהאתר שלי יעלה יותר מהר? - בשביל זה צריך לעשות כמה דברים, חלקם בצד שרת וחלקם קשורים גם ככל הנקרא לתוכן כבד שיש לכם באתר (לדוגמה תמונות גדולות, פלאש כבד וכו'). אני ממליץ לכם לקרוא את המאמר בנושא זה ב-Webmaster Tools Help כדי שתוכלו ללשפר את ביצועי האתר שלכם וכך תוכלו להיות אפילו מדורגים יותר גבוה במנוע חיפוש גוגל.

אותו כלי Page Speed דומה לזה של Yahoo! YSLOW, והוא יציג לכם המלצות על איך לשפר את האתר שלכם כדי שהוא ייטען מהר יותר. אני למשל ביצעתי כמה דברים:
- קיבוץ כל ק'בצי CSS לקובץ אחד
- ביצוע minify ל-CSS ול-Javascript ככה שהקובץ יהיה מוקטן דחוס וישקל פחות
- העברתי את האתר שלי לשרת VPS כדי שיהיה יותר כול למחשב חשרת עמודי איטרנט ולבצע שאילתות SQL לבסיס הנתונים (עברתי מ-shared)
- העפתי תמונות כבדות אשר האטו את טעינת האתר. למרות שאפשר להעביר אותם ל-CDN שזה גם עוזר מאוד
- הורדתי באנרים פלאש כבדים
- השתמשי ב-Caching כעדי לשמור העתרים של עמודי ה-HTML ולשרת אותם למבקרים במקום שוב לגשת ל-DB ולטעון אותם מחדש

בקיצור, הדברים האלו ממש עזרו לי לאתר שלי בנושא כלים לגננות בחו"ל שיש לו בערך 50,000 כניסות יוניקים ליום. אני ממליץ לכם לשפר את מהירות האתר עזרת כלי זה. שהיהי בהצלחה. תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה