אתמול קניתי את המסך IPS236 של חברת LG. חיפשתי מסך 23 אינץ' IPS זול יחסית. מה שבטוח לא רציתי לקחת מסך TN פשוט. בעבר כבר יהיה לי מסך IPS של ASUS שאני פשוט ממש נהניתי מאיכות התמונה שלו. הצבעים שלו פשוט היו מדהימים וזה הפעם הראשונה שהבנתי אסור לגעת במסכים עם פאנל TN. הכוונה שלי היא שאני הבטחתי לעצמי לא לגעת במסכים אלו יותר אי פעם. היתרונות של פאנל IPS (יש כמה סוגים, אבל בגדול) הוא זוויות צפייה גדולות יותר, מרחב gamut צבעים רחב יותר (16.7 מיליון צבעים טבעי בלי אינטרפולציה). את היתרונות אפשר לראות בבירור כאשר רואים תמונות במסך. ב-IPS התמונות ממש נראות אמיתיות וטבעיות, ובמסך LCD עם פאנל TN התמונות נראות לא טבעיות כלל. כיום הרבה חברות מנסות להגדיל את מרחב הצבעים על ידי ביצוע אינטרפולציה של צבעים בעזרת משחק עם בהירות האור האחורי במסכי עם פאנל TN. בסופו של יום, לא ראיתי אף מסך TN שמצליח להגיע לאותם מרחב צבעים טבעי ועשיר של פאנלים IPS. השילוב של IPS ו-LED בהחלט ניכר לעין. אם יש לכם אייפון או אייפד אתם בטח כבר מכירים את האיכות.

המסך הוא מסך 23 אינץ' ברזולוציה של Full HD 1920x180. מסך דק ויפה עם מעמד מפלסטיק. כדי לבדוק את איכות התמונה נכנסתי לאתר של dpreview כדי לראות שם תמונות שצולמו עם מצלמת Nikon D3x. בגלל שחיברתי את המסך למחשב הנייד שלי, הייתה לי אפשרות להעביר את החלון ממסך אחד לשני (dual screen). ההבדלים פשוט לא יאומנו. הצבעוניות של מסך ה-LG IPS236 היא מעבר לכל דמיון. אני יודע שכאשר אתם רואים תמונה במסך אחד ואחרי כמה דקות רואים אותה על מסך אחר קשה לשים לב כי המוח לא ממש זוכר את הבדלי הצבעים ואנו זוכרים את התמונה באופן כללי. אן זאת, בהשוואה שעשיתי אפשר לראות בצורה חדה וברורה ומעבר לכל צל של ספק שאיכות המסך של LG IPS236 היא פי מיליון יותר טובה מזה של מסך ה-TN במחשב הנייד שיש לי (HP HDX18). המסך עצמו הוא מסך מט (matte). אני באופן אישי אוהב את המסכים עם ההשתקפות אשר נותנים צבעים יותר נועזים. אם זאת, בשביל עריכת תמונה (אחת הסיבות שבחרתי את המסך הזה), אני מעדיך מסך מט.

המסך LG IPS236 גם זכה בפרס למסך ה-Entery Level לצלמים אשר מעוניינים לערוך תמונות עם מסך איכותי. מה שחסר לי במסך הזה הוא האפשרות לכוון אותו מבחינת זווית כי המעמד שלו לא מאפשר זאת. לא כזה ביג דיל אבל היה נחמד אם היה למסך יותר גמישות. באופן כללי אני מאוד ממליץ על המסך הזה. קניתי אותו בחברת KSP בתל-אביב בדרך השלום והוא עלה לי בסביבות 1200 שקלים חדשים. במחיר הזה אך תחשבו פעמיים, פשוט שווה.

 תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה