רציתי לתת לכם טיפ בנושא קידום אתרים למי שרק מתחיל. חלק מכם יודעים שאחד הדברים שצריך לעשות בנושא קידום אתרים אורגני הוא להשיג קישורים מפנים לאתר שלכם. באינטרנט יש הרבה אינדקסים, אשר הינם אתרים מיוחדים אשר מאפשרים הוספת קישורים בחינם לאינדקס שלהם. כדי למצוא אילו אינדקסים מאפשרים הוספת קישור/ים יש לכתוב בגוגל מונחים כמו: "הוספת קישור", "הוסף אתר חינם לאינדקס", "Add Link" וכדומה. חיפוש של מילות מפתח אלו יעלו אינדקסים ומנועי חיפוש, אשר מאפשרים לכם להוסיף קישור לאתר שלכם. בנייה של קישורים מפנים צריכה להיעשות במתינות, זאת אומרת שלא כל יום תזינו עשרות קישורים כאלו.

עבור מנועי חיפוש, אין זו בעיה. תוכלו לשלוח קישור למנוע חיפוש של נענע, תפוז, וואלה ומנוע חיפוש אחרים, מבלי צורך לדאוג שמע גוגל יחשוב שאתם עושים ספאם. הופעת האתר שלכם במנועי החיפוש המובילים בישראל היא האלף בית של מה שאתם צריכים לעשות כדי להתחיל לקבל טראפיק. אז במקום לחפש "איף עושים כסף באינטרנט?", "למה יש לי כל כך מעט גולשים באתר?", תתחילו לקרוא יותר על נושא אופטימיזציה למנועי חיפוש, שם תמצאו טיפים, כתבות, מאמרים ופורומים, אשר הרבה מקדמי אתרים משתפים את הידע שלהם יחדיו.

הוספת קישור לאתרים היא אחת משיטות ה-SEO המוכרות ביותר, ויש אפילו תוכנות אשר מוסיפות קישורים באופן אוטומטי, אך אני ממליץ בחום לא להשתמש באלו. קידום אתרים אורגני צריך להעשות תוך בקרה על התהליך ולא להשתגע ולעשות ספאם, כי אתם יכולים לקבל עונש ממנוע חיפוש גוגל ואחרים. קחו בחשבון שיש אינדקסים ישראלים בעברית בתשלום, אשר שם תוכלו לקדם את האתר שלכם תמורת מחיר מסוים, דוגמת נטקס. אך אפשר גם להזין אתר ל-Netex בחינם, אך אם אתם רוצים להופיע במקומות יותר גבוהים, תצטרכו לשלם.

כמובן הוספת קישור למנוע חיפוש Google, הוא הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות, אך בעקרון זה לא חובה, וגוגל יוכלו לסרוק את האתר שלכם גם אם יופנה אליו קישור במקום אחר, וכך למצוא אותו לאנדקס אותו במנוע החיפוש המוביל בעולם. לא צריך להוסיף אתר לכל מנוע חיפוש של גוגל (Google.co.il, Google.com), מספיק לאחד מהם ואתם תופיעו במנוע חיפוש Google.

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה