לי באופן אישי נראה שכל עולם האינטרנט הולך להשתנות. כל כך הרבה אנשים מסתמכים על חיפוש בתוך רשתות חברתיות שלאט לאט אנו נראה ירידה איטי והדרגתית בכמויות החיפוש של אנשים במנוע חיפוש כמו גוגל, יאהו, בניג ואחרים. מדוע? - כי זה מאוד משעמם וזה מצריך מאיתנו לצאת מהרשת החברתית החוצה. כולם בתוך פייסבוק - זו עובדה! - היום מקדמי אתרים מבלים שעות על שעות כדי לעזור להם להופיע במנוע החיפוש גבוה יותר ולהביא יותר תנועה לאתר, בתקווה שזה יגדיל לידים. גוגל נראה לי מבינה כי הדברים משתמנים לאט לאט. היא הראשונה לראות את המגמה הזו בדוחות שרק היא יכולה לראות. ככל הנראה יש פחות ופחות חיפושים ויותר אנשים מסתמכים על מידע וקישורים שהם מקבלים בתוך הרשתות החברתיות מאשר לבצע חיפוש במנוע החיפוש וללכת לאיבוד. זה פשוט יותר קל לעשות זאת על ידי המלצה מחבר.

אז מה זה אומר לאלו אשר בונים על תנועה אורגנית? - לפי דעתי צריך להיות מאוד זהיר כאן. יש הרבה אנשים אשר מבססים את ההכנסות שלהם על תנועה אורגנית. חלק מהם שמים בידים בקמפיינים של PPC שאלו מתיירים יום אחר יום. זה מאוד חשוב להבין את המגמה כי אם לא, פשוט תשארו עם תנועה דלילה לאתר שלכם וההכנסות שלכם ירדו. זה כמובן יכול להביא גם לירידה במחירי פרסום באתרים. המטרה - פייסבוק. יש צורך חזק מאוד של אנשי שיווק להבין כי זוהי המגמה וצריך למצוא דרכים להיכנס פנימה וליצור חשיפה כמה שיותר גדולה בתוך הרשתות החברתיות, בין אם זה גוגל פלוס, פייסבוק, FourthSquare או רשתות חברתיות אחרות. אך כמובן פייסבוק היא הגדולה והמצליחה מכולם.

כיום אפשר לראות כי גוגל מעניקה פחות חשיבות לקישורים נכנסים, מה שרק מקדמי האתרים משקיעים בזה כל כך הרבה זמן. כל האינטרנט ישתנה באופן שבו מי שלא יצליח להיכנס ולהראות נוכחות ברשת החברתית פייסבוק וככל הנראה גם Google+, פשוט לא יהנה מהכנסות גבוהות. כמובן אני לא מדבר על מפלצות כמו eBay או Amazon, אלה על האדם הפשוט אשר יש לו איזה בלוג או אתר אינטרנט אשר עושה לו כמה אלפי שקלים בחודש ממודעות פרסומיות או מכירה של שירותים כאלו ואחרים.

לא צריך לפחד אלה להתכונן וללמוד. חשוב מאוד להכיר לעומק איך הרשת החברתית עובדת, איך לפתח אפליקציות פייסבוק וגם להכין את עצמנו ללמידה של אפליקציות סלולריות וושל Google Plus בבוא העת. כיום יותר ויותר אנשים משתמשים בטלפונים סלולריים ורב השימוש נעשה כדי לתקשר עם רשת חברתית כמו פייסבוק.

אנו כבר רואים שיש טלפונים סלולריים אשר ממותגים עם כפתור פייסבוק ייעודי אשר נועד לעזור לאנשים להתחבר לחשבון הפייסבוק שלהם כמה שיותר מהר. זה רק מראה עד כמה פופולרית הרשת החברתית ועד כמה חשוב להבין את המגמה הזו. יש הרבה אנשים אשר חיים עדיין בסרט ולא מבינים מה קורה ברשת החברתית עצמה. מי שכבר שמה חזק יודע עד כמה זה רווחי עבור האתר שלו, המוצרים שלו או השירות שהוא מוכר. זה מאלץ הרבה חברות לגייס עובדים אשר יש להם ניסיון בפיתוח של אפליקציות לרשתות חברתיות ולצאת עם רעיונות חדשים לשוק. זו פשוט הדרך היחידה להיות בטוחים שהעתיד של החברה שלנו יהיה בטוח. למדו את פייסבוק, יש כל כך הרבה דברים נסתרים שאנו לא יודעים עליהם כי הם קורים בפנים ומחוץ למנוע החיפוש. כיום להשתמש רק ב-Google Keywords tool כדי לכבל מידע על חיפוש לא נותן תמונה מלאה כלל. יש כיום יותר פעילול בפייסבוק, הרבה יותר מאשר בגוגל. כל דף רביעי שנצפה הוא עמוד פייסבוק, הידעתם זאת. בכל מקרה, אני מבין שאתם כבר קיבלתם תמונה מסוימת. המטרה שלי היא להעביר לכם את החשיבות של ההכנה לקראת כניסה לרשת החברתית ומה צריך לעשות כדי להיות מוכן למה שתביא ההתפחות הטכנולוגית הזאת. שהיה בהצלחה!

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה