אם מתחשק לכם לפתוח בלוג בחינם באינטרנט, אני הייתי ממליץ לכם לפתוח בלוג באתר וורדפרס. יש לכם מספר אפשרויות לפתיחת בלוג, כאשר הראשונה היא להירשם חינם באתר וורדפרס ולפתוח בלוג בעברית (כיוון טקסט ימין לשמאל) או להוריד את פלטפורמת בלוג וורדפרס בקוד פתוח ולהתקין אותה על שרת משלכם. יש גם את האופציה השלישית והיא לשלם עבור שרת שיתופי ולקבל אפשרויות של התקנת בלוג וורדפרס בקליק אחד, אך רב חברות אחסון אלה בחו"ל, לא מאפשרות פתיחת בלוגים בעברית (למי שמחפש לפתוח בלוג בעברית).

היתרונות בפתיחת בלוג בשרת משלכם היא האפשרות לשים מודעות אדסנס של גוגל ולהרוויח כסף מהתנועה באתר, כאשר אם תפתחו בלוג חינם באתר Wordpress עצמו, לא תוכלו לשים מודעות, אלה רק קישורים לתכניות שותפים (Affiliate) וכך לעשות כסף מגולשים שמבקרים באתר שלכם וקונים דרך הקישור בבלוג. למי שרק מתחיל ולא יודע איך לבנות אתרים משלו, מומלץ להתחיל לפתוח בלוג Wordpress חינמי באתר wordpress.com, ולהתחיל להבין איך הכל עובד. חשוב לדעת שאם יש לכם בלוג ממש מצליח (בדרך זה קורא רק לבלוגים בחו"ל) עם הרבה כניסות חברת וורדפרס תאפשר לכם לפי בקשה, לשים מודעות של גוגל באתר, א אחסון של בלוג זה הינו בתשלום ועולה בסביבות $500 ומעלה.

היתרון בשימוש בבלוגים הוא האפשרות לשתף גולשים בתכנים אישיים שאתם כותבים ולקבל תגובות של גולשים לאותן כתבות. יתרון נוסף בשימוש בבלוג וורדפרס הוא שיש חשיפה גלובלית של הכתבות שלכם לחברי קהילת הבלוגים, והרבה אנשים יחשפו לכתבות שלכם. אם תכתבו בגוגל "פתיחת בלוג חינם", "Free blog" ועוד כל מיני צירופי מילים, תוכלו למצוא עוד אתרי אינטרנט, אשר מאפשרים פתיחת בלוג חינם. חלק מאתרים אלו יציגו מודעות של גוגל שלהם בבלוגים שלכם, וזאת על מנת להכניס כסף על חשבון התוכן שאתם כותבים, אבל מפני שזה בחינם, אין מה לבוא בטענות אל בעלי אתרי בלוגים אלו.

אני מציעה שדבר ראשון תרשמו ל-Wordpress ותתחילו להכיר את הפלטפורמה עצמה, לכתוב תכנים ולהתחיל לטעום מהווב. לאחר מכן תמיד תוכלו לשדרג את עצמכם ולרכוש חבילות אחסון אתרים במחיר של כמה דולרים בודדים בחו"ל, ולהתחיל לעשות כסף מהבלוגים שלכם. שיהיה בהצלחה.

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה