כבר יש לכם אתר אינטרנט חדש ואתם מחפשים חברת אחסון אתרים, אשר תאפשר לכם לאחסן את אתר האינטרנט החדש שלכם, אז מה עושים מכאן?. הרבה וובמסטרים שואלים אותי האם כדאי לאחסן אתר אינטרנט בחו"ל או בישראל, ומה ההבדל מבחינת מהירות, קידום אתרים ואספקטים אחרים. נתחיל בכך שאני באופן אישי מאחסן אתרים גם בישראל וגם בחו"ל (בארצות הברית), וחלק מהשרתים שעליהם החסנתי את האתרים שלי היו VPS, Shared וגם שרתים יעודיים (dedicated servers). אני יכול להגיד לכם במספר מילים שכדאי לאחסן אתרים בחו"ל, זה משתלם יותר, השירות מעולה, ומהרבה בחינות, פשוט עדיף. אז למה לאחסן אתר בחו"ל ומה היתרונות של דבר כזה.

מבחינת מהירות, יש הבדל בין הגשה של אתר משרת מרוחק מאשר שרת אחסון אתרים בחו"ל. כדי להוריד את הבדל המהירות מומל. לאחסן אתר אינטרנט בחברות אחסון באירופה מאשר בארצות הברית. אך למעשה, ההבדלים לא כאלה משמעותיים. כיום עם טכנולוגיות אשר מאפשרות קימפרוס מידע כגון gzip, ביצוע אופטימיזציות של אתרי אינטרנט עם caching ועוד טכנולוגיות, מהירות ההורדה מצטמצת בצורה משמעותית, וכך בעצם יותא שהכאשר הגולש מגיע בפעם הראשונה לאתר שלכם, הוא יחווה איטיות מסויימת, אך בפעם הבאה שהוא יבקר באתר, המהירות תהייה הרבה יותר מהירה, והוא לא יצטרך להוריד שנית תמונות, קבצי javascript או טעינה מחודשת של אותו דף, ואפילו קריאת נתונים מבסיסי נתונים בפעם השנייה.

כדי לממש טכנולוגיות אלה, יש כמובן לפתח אתר אשר ישתמש בהם. חלק מהשינויים יש לעשות ברמת השרת, וחלק ברמת הקוד בבניית האתר. חברות אחסון אתרים רבות בישראל ובעולם מציעות לכם שפע של דרכים ליעל את התעבורה שלכם, וכך לחסוף בעלויות של תעבורת נתונים, שהן אלה אשר עולות הכי הרבה כסף לחברות אחסון אתרים בארץ ובחו"ל. אם יצא לכם לגלוש לאתרי אחסון אתרים בחו"ל, וודאי ראיתם מילים כמו "unlimited", "תעבורה חינם". את אמת, אין כזה דבר חינם, לאתרים קטנים אפשר להבטיח הרבה, אך כאשר תעברו את המכסה הממוצעת לאתר על שרת שיתופי במחיר זול, חברות אחסון אתרים בעולם אשר מציעות חבילות אחסון זולות עם אינספור תעבורה או שטח אחסון, יפנו אליכ ויגידו לכם כי עליכם לשדרג את חבילת האחסון שלכם.

בישראל פשוט נותנים לכם כמות תעבורה מוגבלת, ועבור אתרים קטנים, בלוגים או אתרי דתמית, זה ממש לא משנה, ולפעמים עדיף באופן כללי להתחיל בקטן, ברגע שיש לכם תנועה גדולה של גולשים יוניקים לאתר שלכם, מומלץ וכדאי לשדרג בכל מקרה, לפחות לשרת VPS. שרת VPS הוא שרת וירטואלי, אשר עליו חולקים מספר מצומצם של אתרים. כאשר שרת Dedicated יעודי, הוא שרת שלכם, ואף אתר אחר לא מאוחסן עליו. כמובן צריך לדעת איך לתפעל שרת אינטרנט, וחלק מחברות אחסון האתרים יציעו לכם (בתשלום כמובן), שרת Managed dedicated server, אשר המשמעות שלו, שיש לכם עזרה ותמיכה הכל הקשור לקינפוג השרת ופתרון בעיות.

בישראל הייתי ממליץ לעבוד עם חברת Intervision. אשר אני באופן אישי עובד איתה ומאוד מרוצה ממנה. חברת אחסון אתרים Intervision מציעה לכם סוגים שונים של חבילות אחסון אתרים במחירים זולים במיוחד. תמצאו אחסון אתרים בשיתוף (Shared Hosting), אחסון בשרתים וירטואלים (Virtual server) וכמןב גם שרתים יעודיים לאתרים עם טראפיק גבוה. היתרון בשיממוש ב-VPS, הוא היכולת שלו לעמוד בתנועה גבוהה יחסית, אך ללא העלות הגבוהה של שרת ייעודי. פרטים אודות שרתים יעודיים של Interspace, תוכלו לקבל באתר שלהם.

יש גם חברות אשר מציעו אחסון אתרים בחינם, אך אלו כמובן יאפשרו לכם אחסון אתר בחינם, רק אם תסכימו לתנאי השירות, וזה בדרך כלל כולל הצגה של מוודעות פרסום באתר, ויש גם מגבלות רבות אחרות. אך לפעמים כדאי אולי להתחיל שם, ואם יש לכם כסף לאחר שהאתר מרוויח, תוכלו לשדרג ולעבור לחברת אחסון אתרים בתשלום. יש חברות אחסון אתרים אשר מציעות גם פלטפורמות של בניית אתר תדמיתי, אשר מבלי צורך לדעת בניית אתרים, תוכלו להקים אתר משלכם, אפילו אתר מסחרי (ecommerce) וליישם בו מערכת גבייה של כסף באמצעות ההתמשקות למערכת Tranzila, אשר היא גם שייכת לחברת Interspace או חברת האם Intervision.

חברות אחסון אתרים בתשלום גם יציעו לכם אפשרות להתקין באופן אוטומטי ובלחיצת כפתור, בלוגים, פלטפורמות Open Source חינמיות, אשר יקלו עליכם את תהליך הקמת האתר. מעולה למי שלא רוצה להתעסק ען הקמת אתר אינטרנט או בלוג בעצמו, קינפוג, אופטימיזציה, העלאת קבצים ב-FTP, גיבוי אתר ועוד. כל אלה מעולים למי שמתחיל את דרכו באינטרנט, אך מפתחי אתרים רבים יבחרו בדרך של שליטה מלאה באתר, אשר מתיעה להם חופש פעולה ויצירתיות.

לגבי חברת Intervision, תוכלו למצוא חבילות אחסון עם מערכות הפעלה Linux או Windows, לפי הצרכים שלכם. בדרך כלל מפתחי אתרים ב-PHP, יבחרו באחסון אתרים על שרתי לינוקס, ומפתחי אתרי אינטרנט ב-ASP .NET (טכנולוגיה של מיקרוסופט), יבחרו לאחסן אתרי אינטרנט על שרתים עם מערכת הפעלה חלונות. כמובן כדי שתוכלו להתקין יישמוים בקוד פתוח (כמו דרופל, DNN ועוד), מומל. לאחסן אותם על שרתי לינוקס, שם יש תמיכה טובה יותר לקוד פתוח.

חברת Intervision גם מציעה אחסון אתרים למקדמי אתרים הנקראת SEO Hosting. זהו פתרון עבור מקדמי אתרים, אשר מחפשים לפתוח כמה אתרים במקביל, ורוצים שלכל אחד יהיה כתובת IP במרחב כתובות שונה C-Class 32. יש לזה חשיבות רבה ולא נכנס עכשיו לכל הנושא של קידום אתרים, אך אתם צריכים לדעת שזו חבילה מעולה בשביל זה. חברת אינטרספייס מציעה גם שירותי משלימים כגון: סליקה של כרטיסי אשראי, אבטחת אתרים, תמיכה טכנית, שרתי SQL יעודיים, SSL, רכישת דומיין ועוד. אני באופן אישי ממליץ מאוד לבקר באתר שלהם בכתובת Intervision.co.il כדי לקבל מידע נוסף על השירותים השונים שמציע חברת Intervision.

חשוב לציין שחברת Intervision מציעה אחסון אתרים לא רק בישראל, אלה גם בחו"ל, זאת אומרת שאם אתם מחפשים פתרונות אחסון אתרים בחו"ל, אתם לא צריכים לכתוב "Cheap Hosting", "Abroad Hosting" כדי למצוא חברת אחסון אתרים מקצועית בחו"ל, פשוט צרו קשר עם חברת אינטרויז'ן, ותאמינו לי שהשירות שלהם הוא ממש מעולה, פשוט מומלץ!

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה