כאשר בונים אפליקציית פייסבוק, המסך הראשי של האפליקציה שנצפה ראשון הוא דרך עמוד ה-Canvas. עמוד הקנבס כולל בעצם iframe, אשר מריץ את האפליקציה תחת כתובת האינטרנט http://apps.facebook.com/your_app/. כמובן יש להחליף את yout_app לשם של האפליקציה שלכם. אז איך מתחילים לבנות פאליקציית פייסבוק?

דבר ראשון אתם חייבים להירשם כמובן. לאחר מכן יש להיכנס דרך קישור "register your facebook application". לאחר מכן יוצגו לפניכם מספר שדות שעליכם למלא, ביניהם Canvas Paeg URL, Canvas Callback URL. אז למעשה, כאשר אותו משתמש יבקר בעמוד שכתובתו נמצאת ב-Canvas Page URL, באותו עמוד יטען ב-iframe, תוכן עמוד האפליקציה אשר נמצא ב-Canvas Callback URL.

אפליקציות אשר עושות שימוש ב-Canvas, משתמשות בעוגיות דפדפן (cookies) כדי לאמת את המשתמש. העוגיה כוללת חתימה של כל הערכים והיא עוברת על ידי ארגומנט הנקרא sig. כאשר משתמש מגיע לעמוד אפליקציית פייסבוק שלך, הוא עדיין לא במצב לוגאין, וזה אומר שעדיין אין לו מזהה uid המציין (User ID), אשר יזהה אותו לאורך כך השימוש באפליקציה. לכן פייסבוק ממליצים ליישם עמוד Login כדי לאפשר למשתמש להיכנס למערכת ולהזדהות.

לאחר שהמשתמש מזין את פרטי המשתמש והסיסמה שלו, עכשיו אתם יכולים להריץ את ביצוע האוטנטיקציה OAuth 2.0-authenticated, אשר זו קריאת REST API ולתשאל את פייסבוק לגבי רשימת החברים שלו.

https://api.facebook.com/method/friends.get?
format=json&
access_token=...

לאחר שעבדתם קשר לפתח אפליקציית פייסבוק, תוכלו להשתמש בפונקציות API השונות, כדי להרחיב את מעגל הנחשפים לאפליקציה החדשה שלכם. בעזרת כמה פקודות פשוטות של Facebook JAvaScript SDK, תוכלו לשלוח הודעה למשתשמים שיבקרו באפליקציה שלך. אותם משתמשים אשר משוייכים לאותו חבר שכבר ביקר באפליקציה ופרסם אותה הפייסבוק שלו. כך שהחברים/ות שלו/ה, יראו את האפליקציה וההודעה בסטרים שלהם.


 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה