הרשת החברתית הנקראת פרויקט Google+ (גוגל פלוס) מושקת באופן רשמי אך חלקי עבור משתמשים בודדים בלבד. הרשת החברתית החדשה של גוגל פרויקט Google+ מושקת בשפות רבות כולל בעברית. קישרתי לגוגל+ בשפה עברית בכותרת. נכון לעכשיו גוגל מציגה כמה פיצ'רים עיקריים של המערכת הכוללים את: מעגלים (circles), תמונות (Uploads), זולות/מקומות בילוי (Hangouts), ניצוצות (sparks). כאשר אתם כבר תוך החשבון גוגל שלכם תוכלו לראות בחלק העליון טאב נוסף הנקרא "את/ה+" או באנגלית "You+". לחיצה על כפתור זה תביא אתכם ישירות תוך העמוד הראשי שלכם בתוך רשת חברתית גוגל פלוס. זאת אומרת שבברירת מחדל אתם אמורים להיות רשומים ולא להרשם מחדש לשירות. אם זאת נכון לעכשיו מספר המקומות מוגבל לצורך בדיקת הפלטפורמה החדשה.

אא בו נעבור על כל פיצ'ר ופיצ'ר ברשת החברתית החדשה גוגל+ ונקרה מה אפשר לעשות שם ומה יש בכל פיצ'ר.

מעגלים / Circles


הפיצ'ר הראשון הוא Circles או בעברית "מעגלים". מאפיין זה מדמה בעצם מעגל חברתי אשר דומה מאוד למה שיש לנו בחיים האישיים שלנו. קבוצות חברתיות ברשת חברתית מסועפת של החיים של כל אחד מאיתנו. מישהו אחד יכול להיות שייך לכמה מעגלים חברתיים אל לש שייך למעגל חברתי אחר. אנו יוצרים קבוצות של מעלים חברתיי ם אלו כגון משפחה, חברים, חברים לעבודה, שותפים, חברים מחו"ל ממדינה מסוימת, חברים בלהקה וכו'. בעזרת גרירה של פרופילים של אנשים לתוך המעגל החברתי Circle אנו יוצרים קבוצות שלאחר מכן נוכל לבצע עליהם כל מיני פעולות מסוימות ולהקל על דרך התקשורת שלנו עם קבוצה גדולה של אנשים. זה לא רק "חברים" אלה חברים במעגל חברתי מסוים שאנו הגדרנו ונתנו לו שם.

הנה סרטון וידאו אשר מסביר מזה זה Circles ב-Google+ (גוגל פלוס)ניצוצות / Sparks


הפיצ'ר הבא נקרא Sparks או בעברית "ניצוצות". ניצוצות הוא פיצ'ר מעוד מעניין אשר אמור לסתום לנו את הזמן הפנוי שלנו עם תכנים מעניינים לקריאה ולצפייה. בעזרת ניצוצות אנו בחברים ברשת חברתית גוגל פלוס מגדירים מה אנו מעניין אותנו ומבקשים מ-Google+ לשלוח לנו עדכונים לש חדשות, מאמרים, סרטוני וידאו אשר קשורים לנושא שאנו מעוניינים להישאר מעודכנים בו ולשמוע עליו עוד. הכל מגיע ישירות אלינו לחשבון שלנו בגוגל+ וכך בזמן הפנוי אנו פשוט יכולים להציץ במה חדש ומעניין אותנו. אני באופן אישי סומך על גוגל שידעו להציג לנו תכנים רלוונטיים במיוחד בשבילנו.

הנה סרטון וידאו אשר מסביר בצורה יותר מפורטת מה זה "ניצוצות" / Sparks ב-Google+ Project.זולה / Hangouts


בבסיס Hangouts או "זולה" בעברית זה בעצם אפשרות לידע אנשים באופן ספונטני שאתה אונליין ואתם מעוניין להפגש ברשת כאשר אתה מחובר. באנגלית זה נקרא "spontaneous get-together" אשר הופך את המפגשים הספונטניים אופליין למשהו שזמין עכשיו באופן וירטואלי אונליין ב-plus.google.com. קחו למשל דוגמה בו את מתכוננת ליציאה לפני מסיבה. את פותחת קבוצה ספונטנית, סליחה, זולה ספונטנית ומזמינה כמה חברות במעגל Circle שלך לקפוץ אליך לשיחת וידאו צ'אט כדי להגיד לך אם השמלה שאתם לובשת מתאימה ליציאה היום בערב. הכל באופן ספונטני, פרטי, אישי, כייפי ופשוט חוויה מרשימה בדרך שבה אנו מתקשרים אחד עם השני באינטרנט. שיחות וידאו קבותציות בלחיצת כפתור, פשוט מדהים!

הנה סרטון וידאו אשר מסביר מה זה "זולה" ב-Google+.עבור הטלפון הסלולרי גוגל משיקה שתי פיצ'רים חדשים: העלאה מהירה (Instant Uploads) והפיצ'ר "פטפטת" / Huddle. בעקרון שני הפיצ'רים הללו הותאמו לשימוש בטלפון סלולרי. אתם יכולים להעלות סרטונים ותמונות ישירות לחשבון ה-Google+ שלכם ולבחור עם מי אתם רוצים לשתך אותו ועם מי לא. כמובן בשביל זה תצטרכו להוריד את אפליקציית גוגל פלוס לאנדררואיד אשר נתחנת להורדה בחינם ללא תשלום כמובן. בעזרת ה-app Google+ תוכלו לתקשר עם חשבון גוגל פלוס שלכם בקלות ומהירות.

הפיצ'ר השני Huddle או בעברית "פטפטת" או משהו מגניב במיוחד אשר מאפשר לכם לשלוח הודעות או יותר נכון לצו'טט עם מספר חברים בגוגל פלוס במקביל. זהו צ'אט קבוצתי אשר כולם רואים את מה שכולם כותבים. במקום לשלוח מלא הודעות לקבוצה של אנשים, שליחה אחת וכולם רואים את ההודעה וכולם יכולים להגיב עליה. בקיצר, צ'אט קבוצתי ישירות מהמכשיר הסלולרי שלכם.

אלו רק פיצ'רים ראשוניים של גוגל פלוס ואני בטוח שרשת חברתית זו תגדל להיות אחת הפופולריות ביותר ברשת בעקבות פיצ'רים ייחודיים חדשים שייתוספו אליה בעתיד הקרוב. אל תשכחו להירשם!

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה