אני התכוונתי לקנות מחשב PC חדש לבית לפני מספר חודשים, ואני זוכר שהסתכלי על מחירים בחנויות מקוונות באינטרנט של מחשבים וציוד היקפי למחשב ורשמתי את המחירים של מעבדים, לוחות אם, כרטיסי מסך וכו'. מה שמאוד מפתיע אותי שהמחירים של ציוד היקפי וציוד חומרה למחשב נשארו פחות או יותר אותו דבר. שנה שעברה באותו זמן עדיין המחיר של מעבד אינטל i7 920 היה פחות או יותר מה שהוא עולה עכשיו. אני חושב שזה מעיד על כך שיש האטה בתחום, אחרת איך זה יכול להיות שמחשב PC ישן ממצליח לשמור על הערך שלו לכל כך הרבה זמן. אפילו שינויים בכרטיסי מסך הם מינוריים. אני זוכר פעמים שכל שלושה עד שישה חודשים (במקרה הגרוע 9 חודשים), ראינו ירידה חדה מאוד של מחירים במעבדי מחשב ושאר רכיבי חומרה של מחשבי PC. נראה כי זה כבר לא כמו מה שהיה פעם, אולי פשוט אין הרבה מה לחדש או שהמשק פשוט צומח לאט יותר. מי שמתכוון לקנות מחשב PC חדש, צריך לקחת בחשבון כמה דברים. כמובן קונים מחשב רק מתי שצריך ואני ממליץ לא תמיד לקנות את הצעקה האחרונה, זאת אומרת את כרטיס המסך הכי חדש והכי חזק או את מעבד המחשב הכי חזק שיש בשוק כיום.

אם אתם גיימרים אשר מחפשים מחשב חזק מאוד כדי שיריץ את המשחקים הכי חדשים, אין ספק שצריך רכיבי חומרה חזקים במיוחד, וכמובן כרטיז מסך של ATI או NVIDIA, מהכי חזקים שיש. אני קראתי ביקורות באתרי Benchmark שעשו השוואה בין מעבדים של 2 Core לבין 4 cores וגילו כי ההבדל מבחינת ביצועים במשחקי מחשב הוא פשוט מזערי שלא להגיד אפסי. משחקי מחשב לא מנצלים את היכולות של כל הליבות של המעבד ויותר חשוב זה מהירות השעון של המעבד אשר קובעת כמה פעולות המחשב יכול לעבד בזמן נתון. אני חושב שאפילו אם אתם מתכוונים לקנות מחשב PC למשחקים, כדאי אפילו לשקול פשוט לקנות את המעבד Intel Core 2 Dou הכי חזק שיש, שהמחיר שלו זול מאוד כרגע. כיום נראה שכולם (הגיימרים), מחפשים לקנות מעבד עם 4 ליבות, למרות שממש איו צורך. כאשר קראתי על השוואה של שנעשתה עם מעבדי i7 של אינטל על משחקי מחשב, אין ספק שהיה הבדל בביצועים, אך עבור רב המשחקים כיום אשר אתם מריצים על רזולוציה של פחות מ-1920x1280, אין צורך בחומרה הכי חזקה, כי בעצם המשחקים עצמם לא ינצלו את כל החומרה גם ככה, וזה כמו שיש לכם עוד מקרר בבית ואתם לא משתמשים בו.

כאשר אנו מדברים על מעבד מחשב, חשוב להזכיר כי אם אתם קונים מחשב בשביל להריץ עליו תוכנות כמו פוטושופ, הרבה אפליקציות בו זמנית, תוכנת עריכת וידאו וכו', אפליקציות אלו יכולות לנצל את כל הליבות של המעבד בצורה טובה הרבה יותר, וכך בעצם יהיה שווה להשקיע בעבד מחשב חזק עם 4 ליבות כמו ה-i7 של אינטל. כיום אין משחקים אשר עושים שימוש בזה, ולכן בשביל מחשב עבור עבודות גרפיות או וידאו או בכלל מולטימדיה, אני ממליץ לקנות מעבד מחשב חזק מאוד ולא להתקמצן על זה. זה אפילו הדבר הכי חשוב שתצטרכו במחשב שלכם וחשוב להשקיע כאן.

לגבי זיכרון מחשב, אין ספק שאין צורך מעל 4GB זיכרון. באתר Tom's Hardware התבצעו מספר בדיקות על משחקים אשר ישתמשו עם 4GB זיכרון ו-8GB זיכרון מהיר עבור משחקים, לא היה בכלל הבדל בין הביצועים של משחקים אשר עבדו עם יותר מ-4GV זיכרון. זה נכון שכיום לוחות האם מאפשרים לכם לשים זיכרונות בשלשות ובמקום 4 סלוטים יש לכם 6, אבל זה הכל שיווק, וזה אומר שהיצרניות כרטיסי זיכרון ידחפו לכם עוד2 GB של זיכרון במחיר יותר יקר, אך את האמת אתם ממש לא צריכים אותו עבור משחקים. עדיף להשקיע עוד כסף על כרטיס מסך יותר איכותי מאשר על תוספת זיכרון שלא תוסיף לכם כלום. ההפך הוא הנכון כאשר מדובר על אפליקציות. אם אתם מריצים מספר אפליקציות בו זמנית, אתם תצטרכו להרבה זיכרון כדי להריץ את כולן ביחד. חשוב לציין שעל מנת שתוכלו להנות מגישה למעל 3.5GB זיכרון, אתם צריכים לעבוד עם מערכת הפעלה 64bit, כדי שהיא תוכל לקבל גישה למרחב גדול יותר של כתובות זיכרון.

הדבר הבא שרציתי לדבר עליו הוא המארז. כיום הרבה לקוחות אשר ניגשים לחנויות מחשבים כדי לקנות מחשב חדש, מחפשים פיתרונות אוורור יקרים ומוכנים לשלם הרבה כסף על מאוורר מעבד לדוגמה. אני חייב לציין שזה הדבר הכי דבילי ששמעתי מעודי, כאשר מחיר של מאוורר מעבד עולה 300 שקלים (היקר שביניהם). רק שתדעו שמדובר על מחיר מופרז לגמרי או אפשר להגיד הזוי. אני חושב שמחיר של מאוורר מעבד צריך לעלות 60 שקל מקסימום, ואני מדבר על הטוב ביותר. אך אין ספק שרב הכסף שאתם משלמים הוא כדי לחסות את הפרסום של אותן חברות ולא בשביל איכות המוצר הגבוהה. בכל מקרה, חשוב להשקיע בציוד קירור ואוורור כדי לשמור על המחשב שלכם במצב הטוב ביותר וכמובן במיוחד אם אתם משחקים משחקי מחשב בתלת-מימד, אשר גורמים לכרטיס המסך שלכם לעבוד קשה מאוד וגם לשאר החלקים. אני ממליץ לקנות מארז עם כמה שיותר מאווררים וכזה אשר מומלץ באתרי ביקורות על ציוד אוורור למחשבים. המחשב שלכם יצליח לשרוד הרבה זמן רק אם הוא לא יהיה תחת טמפרטורה גבוהה, במיוחד אם הוא עובד 24 שעות ביממה. כדאי גם לציין שיש לוחות אם אשר יודעות לנתר את הטמפרטורה של המחשב ויודעות לחבות אותו אוטומטית במקרה של כשל באוורור של במעבד למשל, כדי למנוע שריפה חס וחלילה.

אני ממליץ לכם לקרוא ביקורות על רכיבי מחשב ולעשות השוואת מחירים ולראות שאתם קונים מחברה אמינה. כאשר יש בעיות במחשב שלכם, כדאי שיהיה לכם אל מי לפנות. בכל מקרה, חשוב שתבדוק טוב טוב כל חלק, וכדאי לברר תאימות של רכיבי חומרה שונים מול רכיבי חומרה של חברות אחרות כדי לראות שלא יהיה לכם קונפליקט ביניהם. רב חברות החומרה מוציאות דוח תאימות של רכיבי חומרה אשר תואמים אליהם. לדוגמה, חברות של כרטיסי זיכרון מוציאות רשימה של לוחות אם אשר הן בדקו ומצאו אותם תואמים. אני מקווה שלא תמהרו ותבדקו טוב טוב כל חלק אשר אתם מכניסים למחשב שלכם, בסך הכל מדובר על רכיבים שונים אשר הורכבו על ידי יצרניות שונות, ולכן התאימות היא קריטית, והיא זו שמובילה לרב הבעיות שאתם חווים במחשבים שלכם כיום.

 תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

קישורים רלוונטים

תגובות

naama ( 1721 ימים )
naama avatar כדאי להשקיע על חלקי מחשב של חברות מוכרות כמו: Asus, Kingston, Logitech, Zalman, Samsung ואחרים. לפעמים אפשר למצוא רכיבי חומרה מאוד בזול או במבצע, אך האיכות שלהם הרבה יותר ירודה ממותגים מוכרים. לא משנה אם אתם קונים לוח אם, רמקולים למחשב, מעבד מחשב, זכרונות, כרטיס מסך מתקדם, דיסק קשיח או כרטיס קול, חשוב שתבדקו שאתם קונים שמות מוכרים של יצרניות חומרה. למשל כאשר קונים זיכרון למחשב PC, כדאי לקנות כרטיסי זיכרון של חברות Kingston, Mushkin, Corsair, G.Skill או Patriot. אלו הן חברות מוכרות ומובטחת לכם איכות גבוהה במיוחד. אני קונה את המחשב שלי כל שנתיים בחברת KSP או חברת IVORY (אייבורי) מחשבים. שתי חברות אלו הן המובילות בישראל לקניית מחשבי PC וחומרת מחשבים מתקדמת.
 •  RSS פידים  •  ^ למעלה