סוף כל סוף מגיע חלונות 7 לחנויות מחר, ואני מאוד מתרגש לקראת ההשקה. חברת מיקרוסופט עלמה קשה מאוד כדי להשיק את מערכת ההפעלה הזו. אם היא תיכשל, זה יכול להיות סופה של החברה הזו. הרבה בעלי מחשבי PC כבר בחרו לעבור לעבוד עם מחשבי אפל, כי זה שם סוף לכל הבעיות שהיו קיימות במחשבי ה-PC. נמאס לאנשים לבזבז את הזמן שלהם על הורדת תוכנות אנטי-וירוס, מסכים כחולים, סוסים טרויאנים, קריסה ועוד. בעלי מחשבי PC רוצים לעבוד עם המחשב, לשחק וליהנות ממנו, ולא לעשות מיליוני אופטימיזציות כדי שהמחשב יעבוד כמו שצריך. חלונות 7 "אמורה" לשנות את כל זה, ולהעניק למשתמש חווית שימוש הרבה יותר טובה.

חברת אפל כבר הבינה זאת לפני עשרות שנים, אך בעזרת שיווק אגרסיבי וחכם, חברת מיקרוסופט שכנעה את כולנו לעבוד עם מערכת ההעפה שלה, ואני קשורים אליה מאז מבלי להבין מדוע בעצם. לקוחות של חברת מיקרוסופט אשר כבר משתמשים בטכנולוגיות הפיתוח שלה, לא יזרקו הכל עכשיו ויעשו מעבר חד כדי להשתמש בטכנולוגיות של אפל. מיקרוסופט דווקא הוכיחה את עצמה בכמה מישורים: פיתוח אפליקציות לאינטרנט בסביבת .NET, מערכות הפעלה לשרתים, שרתי SQL Server ועוד. זאת אומרת שלחברת מיקרוסופט יש מה להציע, אך עבור המשתמש הביתי, שרתי SQL לא מענייני אותו כלל. משתמשי מחשב ביתיים רוצים ליהנות מהשימוש במחשב שלהם, ומערכת ההפעלה חלונות 7 צריכה להחזיר למשתמשים את הביטחון והכיף בשימוש במחשב.

הרבה פיצ'רים בחלונות 7 לקוחים ממערכת ההפעלה Snow Leopard של אפל, כי מה לעשות, Apple OS X Snow Leopard היא באמת מערכת הפעלה מדהימה. מכירת חלונות 7 של מיקרוסופט תחל מחר (22 אוקטובר 2009). לפי ביקורות של משתמשים אשר התקינו את חלונות 7 בחינם בגרסת בטה על המחשב שלהם והתנסו בה, דיווחו על שיפור משמעותי וגם ביצועים הרבה יותר טובים. נראה כי מיקרוסופ בהחלט הצליחה לעשות את מה שהרבה אנשים היו סקפטיים שהיא תעשה; תשחרר מערכת הפעלה חכמה, מהירה ויציבה. חלונות 7 כמובן תהיה זמינה בשפה עברית גם כן עבור מי שרגיל לעבוד עם ממשק בעברית. מבחינת בעיות אבטחה, אף אחד לא יכול להבטיח לנו שלא יהיו פרצות כאלו, כי הרבה האקרים מחפשים פרצות אבטחה במערכות ההפעלה הכי פופולריות, וזה כמובן Windows.

אני מחכה לביקורות של ישראלים אשר יתקינו אותה, ואני עדיין יחכה מבלי לקנות, כדי לראות האם היא עד כדי כך שווה. אם אתם שואלים "איך חלונות 7 מבחינת הרצת משחקי מחשב חדשים DirectX 10?" - בעבר לפני חלונות 7, אפשר היה להריץ משחקי מחשב אשר תומכים ב-DirectX 10 רק בויסטה, והרבה אנשים ויתרו על חווית הגרפיקה הזו בגלל מערכת ההפעלה "הכושלת". כמובן חלונו 7 תתמוך ב-DirectX 10 וגם ב-11 כאשר הוא יצא. גיימרים מאוד ישמחו להתקין מערכת הפעלה אחת בשביל עבודה, משחקים וגלישה באינטרנט, מבלי צורך להתקין שתי מערכות הפעלה במקביל: Windows XP בשביל גלישה באינטרנט וכל הדברים האחרים ו-Windows Vista בשביל משחקים התומכים ב-DirectX 10.

מבחינת הממשק, חלונות 7 מציגה סרגל כלים תחתון בדומה לה שאפשר למצוא במערכת ההפעלה Mac OS X. אך ההבדל הניכר ביותר הוא מבחינת מהירות. פשוט הכל עובד מהר יותר, לא נתקע כמו ב-VISTA. אתם בטח יודעים שכאשר רציתם להעתיק קבצים ממקום אחד לאחר בכונן הקשיח, ויסטה חשבה כאילו ביקשתם ממנה לרוץ ריצת מרתון. אני עדיין חושב שחברת מיקרוסופט תקועה עם מערכת CORE לא איכותית, והיא לא יכולה לבנות את מערכת ההפעלה חלונות 7 מהתחלה, ולכם אני לא חושב שיש עתיד גדול למערכת ההפעלה הזו. כדי שמערכת חלונות 8 או 9 יהיו טובות יותר ומסוגלות להיכנס לעידן חדש בתחום מערכות ההפעלה, על מיקרוספוט לתכנן גרעין חדש, אשר עליו תבנה מערכת ההפעלה החדשה של Microsoft.

אף אנחנו כרגע נמצאים ברגע זה, וכל מה שמעניין אותנו הוא להתקין את חלונות 7 על מחשב חדש או ישן, או על מחשב נייד עם ויסטה, ולהתחיל להנות מהמחשב שלנו מחדש. ביל גייטס כנראה ישמח מאוד לשמוע שחלונות 7 הפכה להיות פופולרית מאוד, ואני חושב שזה גם יצליח ובגדול. קראתי ביקורות מתוך פורומים, בלוגים, אתרי חדשות IT, וכולם אוהבים את חלונות 7 החדשה (מלבד כמובן בעלי MAC חחח).

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה