מערכת נפעלה של מיקרוסופט חלונות 7, תצא לשוק ב-22 לאוקטובר 2009, והרבה בעלי מחשבי PC ינערו לחנויות המחשבים כדי לקנות אותה. מערכת הפעלה חלונות 7 תחליף את Windows Vista, אשר כשלה במידה מסויימת מבחינת חדירת שוק, כאשר ההרבה בעלי מחשבי PC ניידים ונייחים, בחרו דווקא להישאר עם מערכת ההפעלה הישנה Windows XP. חברתת מיקרוסופ עשתה כל שביכולתה לחזק את מעמדה של ויסטה, אך לא בהצלחה רבה. הרבה משתמשים אשר חיפוש את מערכת מיקרוסופט חלונות 7 להורדה בגירסת בטה (בחינם) והתקינו אותה , הבחינו בשיפורים משמעותיים, מהירות תגובה גבוהה יותר וחווית שימוש ידידותית יותר בהשוואה ל-XP ול-VISTA.

בקרוב הקרסימס בארצות הברית ועונת החגים האמריקאית, אשר אמורה לעזור למכירות של חלונו 7 בארצות הברית. בנוסף לכך, חברת מיקרוסופט החליטה לפתוח רשת חנויות יעודיות של החברה, אשר ייפתחו במקביל להשקה של חלונו 7 באוקטובר 22, בדומה לחנויות של חברת אפל. כבר בשבוע הבא תיפתח החנות הראשונה בקליפורניה ארה"ב בעיר Mission Viejo. כיום הרבה בעלי מחשבי PC בחרו לעבור למק בעקבות אכזבה ממערכת ההפעלה Microsoft Windows Vista, וחברת אפל לא מזמן שיחררה את מערכת ההפעלה בגירסה משודרגת ה-Leoprad Snow. בידקות הראו כי Apple Snow Leopard יותר מהירה ממערכת ההפעלה חלונות 7, תוך כדי ידיעה ששתי מערכות ההעפלה רצו על כריבי חומרה זהים.

חברת CNET עשתה השוואה בין ה-MacBook Pro (גרסת 15 אינץ') עם מערכת ההפעלה Snow Leopard 10.6.1 לבין מלשב עם מעבד אינטל 2.5GHz C Core 2 Duo עם 4GB זיכרון וכרטיס מסך Nvidia GeForce 9600M GT, אשר קונפיגורציה זו אפשר למצוא היום בשוק מחשבים ניידים. מערכת ההפעלה Snow Leopard הצליחה לעקוף את חלונות 7 מבחינת ביצועים כמעט בכל בדיקת Benchmark אפשרית מלבד גרפיקה. כנראה מן העובדה שיש דרריברים מעודכנים יותר לחלונות 7 מאשר למערכת ההפעלה של אפל.

אך הרבה גיימרים לא יוותרו על מערכת ההפעלה חלונות כל כך מהר. מי שאוהב לשחק משחקי מחשב, יודע כי למרות שיש אפשרות להריץ את מערכת ההפעלה חלונות 7 על מק, מחשב עם כרטיס גרפי חזק של ATI או NVidia בקונפיגורציה דומה במק, יעלה הרבה יותר מאשר מחשב PC מתקדם אשר מיועד למשחקים. מערכת הפעלה Microsoft Windows 7 תהייה כנראה הפופולרית מבין מערכות ההפעלה של מיקרוסופט בשנים האחרונות, והגיע הזמן לשדרג את מערכת ההפעלה XP הישנה והטובה למשהו חדש יותר ומתקדם יותר. אגב, הרבה גיימרים בחרו להשתמש ב-VISTA בגלל תמיכה ב-DirectX 10, מה שלא התאפשר ב-XP.

אני יודע שאני אהיה מהראשונים שירוצו לחנות המחשבים הקרובה כדי לקנות את חלונות 7. באופן אישי לא חיפשתי את חלונות 7 להורדה חינם בשביל להתנסות בה, אך לאחר קריאה של ביקורות על חלונות 7, מה חדש בחלונות 7, השוואה של מהירות בין חלונות 7 ל-VISTA, החלטתי שאני אקנה אותה בלי שופ צל של ספק.

חברת אפל טוענת כי הרבה בעלי מחשב PC דווקא יעברו ל-MAC ולא ישדרגו למערכת ההפעלה Windows 7, מפני שהיא יקרה ומסובכת להפעלה. איך שלא יהיה, נראה כי ניקרוסופט לא תוותר בקלות לחברת אפל, והיא משקיעה משאבים רבים כדי לשווק את חלונות 7 ולהביאה להצלחה גדולה, וכמובן לא לחזור על שגיאות שהיא עשתה עם וויסטה לפני מספר שנים. אז תזכרו את תאריך ההשקה של חלונת 7 - 22 באוקטובר.

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה