מתחבטים לקנות מצלמת DSLR חדשה? - אתם לא היחידים. כיום אפשר לראות שיש מבחר גדול מאוד של מצלמות דיגיטליות רפלקס בשוק. קנון היא המובילה בתחום ואחריה ניקון. את האמת, יש הרבה מצלמות רפלקס מקצועיות אשר הושקו לאחרונה בשנת 2009 וצלם אשר מחפש לקנות מצלמה חדשה מקצועית, יכול להיות מאוד מבולבל, האם לקנות מצלמת רפלקס של ניקון או קנו. בדרך כלל השיחות בפורומים קשורות לקנייה לש מצלמה לפי חברה. דיבורים וויכוחים כמו "איזה מצלמה טובה יותר, קנון או ניקון?" מאוד נפוצות בפורומים של צילום באינטרנט. את האמת, ממש לא קל לבחור מצלמה ואם הייתם רוצים לשמוע את דעתי, חברת ניקון טובה יותר בעדשות מבחינה אופטית ואין צל של ספק שהיא מניבה תמונות יותר חדות מאשר עדשות קנון (כולל עדשות L).

כאשר מדובר על צילום תמונות JPEG, ניקון גם כאן מצליחה לגרוף ניצחון קל בגלל מרחב צבעים עשיר יותר ורווי יותר מאשר קנון. אם יצא לכם להסתכל על תמונות של קנון, אפשר לראות כי מדובר בתמונות מאוד משעממות מבחינת צבעים. בהרבה אתרי Digital Camera Reviews באינטרנט בחו"ל, הרבה מבקרים טוענים כי הם לא ראו צבעים מדהימים כמו שיש במצלמות ניקון במצלמות של קנון. מדובר על תמונות אשר כולנו אוהבים לראות: צבעוניות, חדות ובולטות אשר נראות ממש כאילו אתם נמצאים באותו מקום שבו צולמה התמונה. בהתחלה אני חשבתי שזה הכל עניין של טעם, ולמרות שחלק מזה נכון, אין ספק שניקון מפגיזה באיכות התמונה שלה והתמונות פשוט נראות הרבה יותר טוב כאשר הם יוצאות מהמצלמה וצריכות פחות עיבוד. הגוונים אשר יוצאים ממצלמות קנון פשוט חיוורים.

לחבר שלי יש את המצלמה Canon EOS 5D Mark II והוא צילום תמונות עם עדשה 70-200mm F/2.8L IS USM של קנון ואיכות התמונה היתה טובה מאוד אך התמונה עצמה נראתה די חיוורת, או יותר נכון מספר תמונות שצילמנו בתנאי תאורה מבוקרים. עשינו השוואה, לקחנו את המצלמה Nikon D90 וצשמנו אותה על חצובה כאשר כל המאפיינים במצב ברירת המחדל, ואותו דבר עשינו עם המצלמה Canon 5D Mark II. השתמשנו בשתי עדשות זהות מקבילות 70-200mm VR f/2.8 של ניקון עבור מצלמת ניקון ואת ה-70-200mm f/2.8L של קנון. ההבדל של התמונות היה ניכר. האיכות של התמונות של ניקון היו יותר קונטרסטיות, חדות ועם צעוניות נפלאה בהשוואה לתמונות שצולמו עם הקנון. אני בעצי לא חשבתי שיהיו כאלה הבדלים משמעותיים. אני יכול להבין מדוע ניקוניסטים כל כך געים באיכות התמונה של המצלמות שלהם.

אני לא אומר שמצלמות של Canon פחות טובות ועדשות של קנןו פחות איכותיות,, אך אולי בעצם זה באמת מה שאני אומר?! - אי אפשר להתווכח עם הבדיקה הזו, ואני חייב לציין באותה נשימה כי עדשות Nikkor של חברת ניקון הינן באיכות אופטית גבוהה מאוד. מעולם לא יצא לי לראות עדשה נחותה של ניקון. נכון שיש הרבה עדשות אשר חלקן הרבה יותר איכותיות, אך אם אתם מחפשים לקנות עדשה של ניקון כלשהיא בטווח מחירים שלכם, אתם לא יכולים לשגות עם אף עדשה. לעומת אזת, לחברת קנון יש עדשות אשר אפשר להגיד שהן פשוט אינן טובות בלשון המעטה. קחו למשל את עדשת 18-55mm של חברת קנון ותשוו אותה לעדשה 18-55mm של ניקון, זה פשוט לא בר השוואה. מדוע חברת קנון תבחר לייצר עדשה כזאת כאשר המתחרה שלה ניקון מייצרת את החת העדשות היותר חדות שיש ואילו חברת קנן פשוט מוציאה עדשה אשר בהחלט לא מומלץ לקנות אותה, חשבתם על זה?.

אם אני הייתי צריך לבחור לרנות מצלמה ועדשות מצלמה חדשות, הייתי קונה ניקון בלי צל של ספק. קנון היא חברת אשר שמה דגש על חידושים אלקטרוניים, אך בסופו של דבר זה קשור לאופטיקה של העדשות בעיקר, ואים ספק שלחברת Nikon יש פה יתרון עצום, פשוט עצום! - קנו ניקון.

 תגיות:

מי הצביע לידיעה הזו

תגובות

קומיסר ( 2039 ימים )
קומיסר avatar מסכים עם התוכן, אבל אלוהים ישמור בנאדם, יש סיבה שהמציאו spellcheck!
 •  RSS פידים  •  ^ למעלה