איך אני עושה קידום אתרים או לומד קידום אתרים בגוגל? - שאלה זו שואלים הרבה בעלי אתרים ובלוגים, אשר מחפשים דרך לעשות כסף באינטרנט, תוך כדי שיפור המיקום של האתר שלהם במנוע חיפוש Googe. קידום אתרים אפשר לעשות לבד בבית ולא חובה לקחת קורס קידום אתרים באינטרנט כדי לבצע SEO לאתר שלכם. כמובן לי שיש בעיה ללמוד קידום אתרים לבד בעזרת ספרים או האינטרנט, מומלץ לקחת קרוס SEO בג'ון ברייס למשל, וזאת כל מהת לקבל מסגרת לימודים כדי להתחיל ולסיים את מה שצריך ללמוד. קיום בישראל יש המון מקדמי אתרים מקצועיים, אשר יוכלו לעשות לאתר שלכם קידום תמורת תשלום כמובן. מקדמי אתרים אשר למדו במכללות וקיבלו תעודת מקדם אתרים מוסמך, הם בדרך כלל אותם אנשים שעליכם לפנות אליהם ראשונים.

בדרך כלל מקדם אתרים מקצועי לא יעבוד בשביל אף אחד, הרי אם הוא הוא היא יכולים לקדם אתרים במנועי חיפוש למיקום גבווה בגוגל, הם יכולים לעשות הרבה יותר כסף באופן פסיבי מבלי לעבוד בשביל אף אחד. לכן בעצם קיימים מעטים אשר הפכו את זה לעסק. אך כמובן אם תחשבו על זה, אם יש לכם נגיד 20 לקוחות, אשר כל אחד משלם לכם כ-2000 שקלים בחודש למילות מפתח איכותיות בממוצע, זה יוצא מחזור של 40,000 ש"ח, וזה רק כמובן 20 לקוחות. כמובן חברות SEO בחו"ל מצליחות ובגדול, כאשר הם משתמשות בהרבה תהליכים אוטומטיים וחלקם ידניים המוכבים מראש. SEO זהו לא משחק ניחוש, אלה מקדם אתרים וגם חברות SEO, פועלות לפי ניסיון שהם צברו מזה שנים ויש להם הוכות לכך.

אחד הדברים שאתם צריכים לבדוק לפני שאתם שוכרים את שירותם של מקדמי אתרים, הוא לבדוק איפה האתר שלהם נמצא במילות המפתח: "קידום אתרים", "SEO", "קידום אתרים באינטרנט", "קידום אתרים בגוגל" וכו'. מי שנמצא במילות מפתח תחרותיות אלה בעמוד ראשון בגוגל או במיקומים גבוהים (היכן שיש תחרות רבה על אותן מילות מפתח), הוא כנראה המוצלח שביניהם. הרבה חברות SEO מבינות את הצורך להיות ממוקם במילות מפתח אלו בעמוד ראשון לפחות, אך כמובן לא כל אחד מצליח, ולכן יש מעט מאוד חברות עם תעודת "אני נמצא בעמוד ראשון בגוגל" ביד.

חברות קידום אתרים יציגו בפניכם באתר, מילות מפתח שהם קידום בגוגל ואת המיקום שלהם. לפעמים כדאי לקחת בחשבון שהמיקום יכול להשתנות, לחברה אשר מדווחת שהיא נמצאת במילים "צימרים" למשל בעמוד ראשון במקום שני, זה לפעמים לא יהיה מדויק, ואפשר לראות ירידה או עלייה במיקומים של אותה מילת מפתח. אני מתעסק בקידום אתרים עוד לפני שבארץ פה ידעו מזה SEO (לפני 5 שנים בערך). כיום יש הרבה מקדמי אתרים מקצועיים, אשר רובם עובדים בחו"ל (אם אתה טוב, תצליח בגדול ולא בקטן), ולכן הרבה מקדמי אתרים בחרו לעשות את העבודה בחו"ל ולעבוד כאפיליאטיים עבור חברות גדולות אשר מציעות שותפות גבוהה מבחינת אחוזים (50% ומעלה).

קידום אתרים הוא בהחלט מקצוע די אגואיסיטי מצד אחד, אך עדיין יש חברות אשר יעניקו לכם שירות ברמה הגבוהה ביותר, וכמובן תוצאות מוכחות. אז שיהיה בהצלחה ידידיי ולימוד מהנה.

 תגיות:

 •  RSS פידים  •  ^ למעלה